Szczęśliwa dorosła para przeprowadzająca się do nowego mieszkania

Opakowania tekturowe można spotkać niemal wszędzie – w naszych domach, magazynach, sklepach itd. Używane są do przechowywania i transportu różnorakich towarów. Ich uniwersalne i powszechne zastosowanie wynika przede wszystkim z faktu, że opakowania tekturowe produkowane są w sposób stosunkowo szybki i tani.

Opakowania tekturowe występują w różnych rozmiarach i formach. Oprócz standardowych kwadratowych pudełek tekturowych dostępne są również zgrabne, estetyczne opakowania, służące do przechowywania wartościowych produktów czy też dodatkowo spełniające funkcję reklamową.

Przykłady zastosowania opakowań tekturowych

  • Pudełka tekturowe jako opakowania zbiorcze. W tej funkcji opakowania tekturowe występują zwykle bez żadnych ozdobników czy informacji marketingowych. Służą do przechowywania i transportowania określonej grupy produktów. W widocznym miejscu powinny mieć etykietkę z informacjami na temat zawartości, składu produktów, sposobów przechowywania i transportowania itp. Opakowania zbiorcze z uwagi na specyfikę zastosowania powinny być trwałe, solidne i wytrzymałe.
  • Pudełka tekturowe jako opakowania indywidualne. Służą do przechowywania konkretnego produktu, a oprócz funkcji zabezpieczającej mają na celu również estetyczną ekspozycję towaru. Zwykle są więc wykończone ciekawą grafiką i opatrzone szczegółowymi informacjami na temat produktu.
  • Pudełka tekturowe do transportu różnorodnych części i artykułów przemysłowych. W tym przypadku liczy się przede wszystkim jak największa wytrzymałość pudełka, ponieważ spełnia ono funkcję zabezpieczającą towar podczas transportu i składowania. W tego rodzaju opakowania niekiedy wkładane są szczególnie delikatne towary, np. szkło, a także drobne elementy czy też produkty o niskiej odporności na działanie czynników zewnętrznych. Odpowiednio zabezpieczone pudełko tekturowe, które jest przechowywane i użytkowane zgodnie z zaleceniami, zwykle bardzo dobrze odgrywa swoją rolę na każdym etapie transportu i magazynowania.
  • Pudełka tekturowe o funkcji ozdobnej. Pudełka tekturowe nadają się również do tworzenia nadruków czy różnego rodzaju innych motywów ozdobnych. Dzięki temu mogą być wykorzystane również do pakowania przedmiotów przeznaczonych np. na prezent.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 501-405-032
tel. 519-488-438

Formularz