przechowywanie kartonu

Obecnie prowadzenie działalności powiązanej z produkcją, transportowaniem czy sprzedażą wymaga posiadania hal magazynowych. To w nich przechowuje się gotowe produkty albo półprodukty potrzebne do przyszłej produkcji bądź sprzedaży. Okazuje się, że bezkonkurencyjne w składowaniu towarów są opakowania kartonowe, dlatego zachęcamy do zapoznania się, o jakich zasadach warto pamiętać, gdy się ich używa.

 

Produkty dobrze przechowywane

Opakowania tekturowe cieszą się powodzeniem, gdyż znajdują zastosowanie w każdej branży przemysłowej. Nadają się do przechowywania produktów spożywczych, kosmetycznych, chemicznych. Zapakować w nie można urządzenia, sprzęt elektroniczny, produkty szklane czy ceramiczne, ale też meble itd. Pudełka zawierające produkty małych rozmiarów umieszcza się w większych opakowaniach zbiorczych. Dzięki opracowaniu najnowszej technologii, gdzie wprowadza się nawet do pięciu warstw tektury, opakowania są wytrzymałe, odporne na odkształcanie, chronią produkt przed uszkodzeniem czy wpływem warunków zewnętrznych, które zmieniłby jego właściwości. Dodatkowo produkty szczególnie delikatne można zabezpieczyć folią pęcherzykową, owijką polietylenową lub warstwą tektury falistej. Bezpieczeństwo przechowywanym produktom muszą zapewnić kierownicy magazynów, dlatego istotne jest przestrzeganie kilku zasad podczas składowania towarów w opakowaniach kartonowych, czyli:

  • Ochrona przed wilgocią – osiągana poprzez utrzymywanie w hali magazynowej od 40 do 60 % wilgotności.
  • Zapewnienie wentylacji i przepływu powietrza – gwarantowane dzięki sprawnym wyciągom wentylacyjnym.
  • Niedopuszczanie do osadzania pyłów i kurzu – poprzez utrzymywanie czystości i nieprzeznaczanie hali magazynowej na prowadzenie innej działalności.
  • Składowanie na paletach lub podestach – zaleca się, aby kartony nie miały bezpośredniego kontaktu z posadzką, zwłaszcza w przypadku wylania cieczy czy innych zanieczyszczeń.
  • Ostrożne przenoszenie i przewożenie – należy dołożyć wszelkich starań, by nieopatrzenie nie uszkodzić mechanicznie pudła lub jego zabezpieczenia.

 

Opakowania tekturowe na miarę magazynu

Chociaż kartony tekturowe wymagają uważnego traktowania, to przewyższają popularnością opakowania wykonane z drewna czy ze szkła albo plastiku. Decydują o tym rozmaite zalety opakowań z tektury. Co ważne dla osób przenoszących czy przewożących produkty w nie zapakowane, są lekkie i bezpieczne, np. pracownik nie ryzykuje skaleczenia lub wbicia drzazgi. Tektura dzięki swej strukturze jest bardziej elastyczna, a więc nie ulega pęknięciom tak jak plastik. To, co zasługuje na podkreślenie, to jej przyjazność dla środowiska naturalnego – może być produkowana z materiałów odzyskiwanych, ale też same kartony można używać kilkakrotnie, poprzez co zmniejsza się wydatki związane z opakowaniem towarów. Ważną zaletą w wykorzystywaniu opakowań tekturowych w magazynach są ich uporządkowane gabaryty, dzięki temu przestrzeń hali zostaje należycie wykorzystana. Dodatkowo umieszczane nadruki pozwalają zaprowadzić ład i porządek wśród przechowywanych opakowań.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 501-405-032
tel. 519-488-438

Formularz