karton

Pudełka fasonowe i klapowe to dwa główne rodzaje opakowań z tektury, z którymi mamy do czynienia praktycznie na co dzień. To właśnie w nie zapakowane są przesyłki, produkty w sklepach, transportowane są towary i przechowywane najróżniejsze rzeczy. Spotkać je można zarówno w obiektach handlowych i usługowych, jak i w naszych prywatnych domach.

W tym artykule chcielibyśmy zaprezentować najważniejsze różnice między pudełkami fasonowymi i klapowymi oraz podać przykłady ich najczęstszego zastosowania.

Powszechne zastosowanie pudełek fasonowych

Pudełka fasonowe często określane są również mianem wykrojnikowych, co wynika z faktu, że są wycinane z jednego kawałka tektury w sposób, który pozwala na późniejsze złożenie ich bez użycia kleju. I właśnie ta specyficzna konstrukcja jest główną cechą charakterystyczną pudełek fasonowych. Pudełka tego rodzaju składają się z elementów, które odpowiednio nachodzą na siebie i zazębiają się, dzięki czemu można z nich stworzyć stabilną bryłę przeznaczoną do późniejszego zapakowania różnorodnych towarów. Pudełka fasonowe mogą być wyposażone w dodatkowe otwory, wykorzystywane np. jako poręczne uchwyty.

Gdzie znajdują zastosowanie pudełka fasonowe? Przede wszystkim służą do przechowywania i transportu różnego rodzaju produktów. Powszechnie stosuje się je w branży spożywczej, ponieważ świetnie nadają się do transportu deserów, tortów i ciast.

Uniwersalne pudełka klapowe

Pudełka klapowe są zdecydowanie najczęściej spotykane, a ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Służą do przechowywania i transportu różnego rodzaju produktów. Znajdują zastosowanie również w naszych domach, ponieważ często przechowujemy w nich np. stare ubrania, książki czy sprzęty domowe, okazują się również niezastąpione podczas przeprowadzek.

Pudełka klapowe, zgodnie ze swoją nazwą, posiadają specjalne klapy, które służą do zamykania górnego i dolnego otworu pudła. Dla pełnego zabezpieczenia zawartości pudełka klapy należy skleić taśmą klejącą lub zablokować je poprzez odpowiednie ułożenie.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 501-405-032
tel. 519-488-438

Formularz