nadruk na kartonie

Opakowania kartonowe są powszechnie wykorzystywane w wielu różnorodnych branżach – np. spożywczej, obuwniczej, przemysłowej. Same w sobie są niezwykle kompaktowe, praktyczne oraz poręczne. Żeby zwrócić uwagę potencjalnego nabywcy, warto wzbogacić opakowania kartonowe o wzory, czy też nadruki, które w jakiś sposób je wyróżnią – spośród wielu innych dostępnych teraz w przemyśle papierniczym. Można powiedzieć, że o dzięki nim stają się one bardziej spersonalizowane. Warto więc bliżej zapoznać się z rodzajami nadruków, które obecnie tak często je pokrywają.Nadruk kaszerowany to technika polegająca na oklejaniu wyrobu papierniczego cienkim papierem, który może być zadrukowany albo niezadrukowany.  Często tego rodzaju technikę nadrukową wykorzystuje się do tego, aby zwiększyć wytrzymałość danego rodzaju produktu papierniczego. Tego rodzaju metodę można jeszcze dodatkowo wzbogacić poprzez zastosowanie różnego rodzaju przetłoczeń wklęsłych albo wypukłych. Oprócz nich, w tym samym celu można również wykorzystać tak modne obecnie złocenia.

Nadruk fleksograficzny jest technologią druku, która korzysta z różnego rodzaju elastycznych form drukowych. Najczęściej są one wykonywane z polimeru, nieco rzadziej z gumy.

Druk cyfrowy to rodzaj nadruku z tzw. cyfry – czyli maszyny cyfrowej, która wykorzystuje technologię elektrofotografii. Tego rodzaju technika wykonywania nadruków na opakowaniach kartonowych często jest jeszcze wzbogacana poprzez techniki takie jak: złocenia, laminowanie albo lakierowanie. 

Pasjonaci ręcznych zdobień preferują oczywiście technikę decoupage. Polega ona na oklejaniu odpowiednio wcześniej spreparowanej powierzchni (np. kartonów) różnego rodzaju wzorami, które najczęściej są po prostu wycinane z cienkiego papieru albo z serwetek papierowych. W tym wypadku twórców poszczególnych nadruków ogranicza wyłącznie ich własna wyobraźnia.

 

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 501-405-032
tel. 519-488-438

Formularz