tektura 3-warstwowa

Tektura falista to materiał, który znajduje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach naszego życia, nie tylko w przemyśle i handlu, ale również w naszym codziennym życiu. Powstają z niej opakowania, w których przechowywane i transportowane są różnorodne towary. Cechuje się bardzo dobrym parametrami i stosunkowo dużą wytrzymałością co w dużej mierze wpływa na jej popularność.

Na szczególną uwagę zasługuje tektura 3-warstwowa, która jest najczęściej wykorzystywana przy produkcji opakowań jednostkowych i zbiorczych. Czytając dalszą część tego artykułu, poznasz jej podstawowe właściwości, zalety i przykłady zastosowania.

Specyfika tektury 3-warstwowej

Tektura falista 3-warstwowa zbudowana jest z dwóch warstw papieru i umieszczonej pośrodku nich warstwy pofalowanej. Dzięki takiej konstrukcji wykazuje bardzo dobrą wytrzymałość na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, do jakich może dochodzić podczas przechowywania czy transportowania towarów. Zapewnia też dodatkowe właściwości amortyzujące. Jest trwała, dlatego zapewniając jej optymalne warunki (przede wszystkim brak kontaktu z wodą czy wilgocią) może służyć przez długi czas. W żaden sposób nie wpływa na właściwości materiałów, które mają z nią kontakt, dlatego też bardzo często używana jest do produkcji opakowań wykorzystywanych w branży spożywczej, chemicznej czy farmaceutycznej.

Tektura 3-warstwowa wykorzystywana jest do produkcji m.in. przekładek używanych do pakowania szczególnie delikatnych przedmiotów, takich jak np. zastawa stołowa, kieliszki, wazony, butelki itp. Stosowana jest nawet w budownictwie m.in. jako element zabezpieczający, izolator akustyczny czy termiczny. Może być użyta jako podkład oddzielający betonową wylewkę od ułożonej na niej podłogi z płytek.

W zakresie tektur 3-warstwowych rozróżniamy:

  • tektury o fali B (grubość ok. 2,5-3,0 mm),
  • tektury o fali C (grubość ok. 3,5-4,0 mm),
  • tektury o fali E – mikrofala (grubość ok. 1,1-1,7 mm).

Tektury te występują w kolorze naturalnym oraz jednostronnie lub dwustronnie białym.

Specyfika tektury 5-warstwowej

Nasza firma oferuje również tekturę 5-warstwową. Standardowo zbudowana jest z warstwy zewnętrznej i wewnętrznej, ale dodatkowo posiada również wewnętrzną warstwę płaską. Wszystkie te warstwy połączone są ze sobą dwoma pofalowanymi warstwami papieru (tzw. fluting). Ten rodzaj tektury wyróżnia się dużą sztywnością i wytrzymałością, dlatego zapewnia maksymalną ochronę produktów. Wykorzystywana jest jako materiał do produkcji wielkogabarytowych opakowań zbiorczych lub opakowań jednostkowych dla produktów o dużym ciężarze.

W zakresie tektur 5-warstwowych rozróżniamy:

  • tektury o układzie fal: BC (grubość ok. 6,0-6,5 mm),
  • tektury o układzie fal: EB (grubość ok. 3,7-5,0 mm).

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 501-405-032
tel. 519-488-438

Formularz