Opakowania samoskladajace

Różnego rodzaju opakowania można spotkać praktycznie w każdej dziedzinie życia. Najbardziej popularne, a zarazem praktyczne, okazują się pudełka wykonane z tektury. Jednym z dobrych przykładów są innowacyjne opakowania samoskładające.

Pudełka samoskładające nazywane są również fasonowymi oraz wykrojnikowymi. Wyróżniają się tym, że ich kształt i wielkość można dopasować do przechowywanego produktu, a składanie obywa się bez żadnych dodatkowych materiałów. Najbardziej popularne formy to:

  • pudełka klapowe,
  • pudełka teleskopowe,
  • pudełka wsuwane,
  • pudełka jednoczęściowe.

Najważniejszą zaletą opakowań samoskładających jest prostota i łatwość złożenia. Nie trzeba w tym celu używać innych materiałów, co przekłada się również na oszczędności finansowe. Łączenia elementów pudełek są wykonane precyzyjnie, przez co są bardzo eleganckie i estetyczne.

Fasonowe opakowania kartonowe, jakie oferuje nasze przedsiębiorstwo, można dopasować do praktycznie każdego produktu. Dodatkowym atutem jest możliwość wykonania efektownego nadruku reklamowego. Dzięki temu samoskładające pudełka są dobrym rozwiązaniem dla dużych firm sprzedażowych. Warto dodać, że opakowania z tektury są ekologiczne i biodegradowalne.

Jakie zastosowania mają opakowania samoskładające?

Opakowania fasonowe powszechnie wykorzystuje się w branży przemysłowej, sprzedażowej, a nawet gastronomicznej. Skutecznie zabezpieczają towary przed zabrudzeniem i uszkodzeniami. Jednocześnie mają zdolność do przepuszczania powietrza i są w pełni bezpieczne dla środowiska.

Pudełka samoskładające stosuje się do przechowywania produktów jednostkowych, takich jak kosmetyki, biżuteria lub zabawki. Można w nich transportować również większe towary, na przykład artykuły gospodarstwa domowego oraz sprzęt elektroniczny.

Opakowania tego typu można wykorzystać do przechowywania i transportu żywności. Można je spotkać na przykład w pizzeriach i restauracjach. W pudełkach samoskładających kupuje się również produktu cukiernicze. W kartonowym opakowaniu kartonowym można wręczyć bliskiej osobie prezent. Jest on także dobrym zabezpieczeniem dla firmowych dokumentów.                                                                             

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 501-405-032
tel. 519-488-438

Formularz