Makulatura to pojęcie, pod którym znajdują się wszelkie wyroby z papieru i tektury, które można przetworzyć. Są to nieaktualne gazety, broszury reklamowe, ulotki, notatki, czasopisma i inne odpady papierowe. Uzyskiwany w ten sposób papier jest pełnowartościowy, co oznacza, że włókna celulozowe można przetwarzać dwukrotnie lub nawet trzykrotnie bez żadnych strat na jakości.

Makulaturę wykorzystuje się między innymi w produkcji tektury falistej, która stosowana jest przy produkcji opakowań dla sprzętów, kartonów zbiorczych i pudełek żywnościowych. Warto zaznaczyć, że tekturę falistą wytwarza się głównie z masy celulozowej wtórnej. Do jej otrzymania przydatne są krótkie włókna celulozowe, które stanowią drobną część masy makulaturowej. 

Tektura falista ma wielowarstwową budowę, a każda z jej warstw składa się z papierów różnego typu. Na zewnętrzne i wewnętrzne warstwy płaskie decydujące o ostatecznym wyglądzie tektury używany jest papier pokryciowy. Z kolei na warstwę pofalowaną niezbędny jest papier charakteryzujący się zarówno dużą sztywnością, jak i porowatością. Pomoże to zapewnić dobrą amortyzację podczas uderzeń i wstrząsów.

Czym cechuje się tektura falista?

Tektura falista dzięki użyciu włókien wtórnych stosowana jest często do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, których chętnie używają proekolodzy. Nie wolno zapominać, że o ostatecznym wyglądzie tektury decydują właściwości użytego do jej stworzenia.

Produkowane przez nas opakowania tekturowe stworzone z tektury falistej stały się niezbędnym wyposażeniem w wielu różnych przedsiębiorstwach. Jest to konsekwencja wysokiej jakości tektury tego typu oraz możliwości, jakie daje. Charakteryzuje się lekkością, wysoką wytrzymałością oraz właściwościami amortyzacyjnymi. Co więcej, tektura falista jest także łatwa do zabarwienia. Zabarwianie opakowań tekturowych stanowi bardzo ważną część kreowania wizerunku produktu, umożliwiając tym samym popularyzację marki na rynku, prezentowanie jej znaku towarowego lub kojarzących się z nią kolorów. Pozwala to także na znalezienie nowych zastosowań dla pudełek stworzonych z tektury falistej.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 507-954-448
tel. 519-488-438

Formularz