Blog

Opakowania tekturowe w transporcie wina

Opakowania tekturowe w transporcie wina

Wino jest towarem bardzo delikatnym i jego transport wymaga odpowiednich warunków. Jest to ważne nie tylko dlatego, że trunek przechowywany jest w butelkach szklanych, ale również ze względu na jego specyficzne właściwości. Nieodpowiednie warunki mogą negatywnie wpłynąć na aromat wina i pogorszyć jego smak.

Funkcja opakowań kartonowych

Rodzaje opakowań kartonowych ze względu na przeznaczenie

Najpopularniejsza klasyfikacja pudełek kartonowych bazuje na kryterium konstrukcyjnym. W ten sposób wyróżniamy pudełka fasonowe, klapowe, teleskopowe, składane, wsuwane czy klejone. Można jednak dokonać bardziej ogólnego podziału, opierającego się na przeznaczeniu opakowania i jego funkcji.

stretch

Folia pęcherzykowa i folia stretch, jako materiały opakowaniowe

Właściwości opakowań kartonowych i tekturowych zapewniają towarom duże bezpieczeństwo podczas transportu i przechowywania. Można je dodatkowo zwiększyć, stosując odpowiedni rodzaj materiału opakowaniowego. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu folie pęcherzykowe oraz folie stretch. 

Pianka polietylenowa

Zalety pianki polietylenowej i jej zastosowanie

Pianka polietylenowa to materiał stosowany w branży opakowaniowej. Jej właściwości mechaniczne i fizykochemiczne sprawiają, że doskonale nadaje się do zabezpieczania towarów. Wytwarzana jest z polietylenu, czyli polimeru etenu. Technologia produkcji opiera się na zastosowaniu spienionego gazu, dzięki czemu pianka polietylenowa zyskuje strukturę zamknięto-komórkową. Wykorzystywana jest, jako alternatywa dla styropianu w opakowaniach jednorazowych oraz do termoizolacji. […]

Tektura

Rodzaje tektury falistej. Jak określić ich parametry?

Tektura jest najgrubszym materiałem papierniczym, do wyrobu którego używa się między innymi ścieru drzewnego i makulatury. Niekiedy dodaje się do niej wypełniacze chemiczne, zwiększające trwałość i odporność. Wyróżniamy tekturę litą oraz falistą. Tektura falista jest sztywniejsza, co znacznie zwiększa zakres jej możliwych zastosowań.

Opakowania tekturowe

Opakowania tekturowe w branży spożywczej

Opakowania tekturowe to jedne z najczęściej wykorzystywanych pojemników do przechowywania, organizowania i transportu. Dzięki stosunkowo taniemu i nieskomplikowanemu procesowi produkcji, są powszechnie stosowane w różnych branżach przemysłu. Wykorzystywane są zarówno w procesie dystrybucji towarów i transporcie paletowym, jak również do wysyłek pocztowych, przeprowadzek, przechowywania dokumentów czy w roli modnej ozdoby. Coraz częściej wykorzystywane są również […]

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 501-405-032
tel. 519-488-438

Formularz