Pudła kartonowe to jedne z najbardziej powszechnych organizerów, służące do przechowywania oraz dystrybucji towarów. Pojemniki, wykonane z ekologicznego materiału, są niezawodne i doskonale sprawdzają się w różnorodnych branżach. W zależności od przeznaczenia pudełka, dostępnych jest kilka jego rodzajów.

 

Szeroki wybór wzorów

Najpopularniejszymi rozwiązaniami są pudła klapowe oraz fasonowe. To jednak nie jedyne rodzaje opakowań. Niestandardowe lub rzadziej występujące możemy nabyć, korzystając z oferty pudeł kartonowych na zamówienie. Ich klasyfikacja została przeprowadzona na podstawie charakterystycznych cech konstrukcyjnych.

 

  • Pudełka klapowe złożone są z jednej części i posiadają dwa rodzaje klap: górne oraz dolne. Ich brzegi są klejone, rzadziej szyte albo połączone taśmą klejącą. Produkowane są z tektury falistej i pełnią funkcję transportowo-ochronną.
  • Pudełka fasonowe, inaczej wykrojnikowe, składają się z jednej części i posiadają wygodne zamknięcie, do którego nie potrzeba dodatkowych materiałów łączących. Mogą mieć dowolny kształt i wymiar.
  • Pudełka teleskopowe, inaczej dwuczęściowe, składają się zazwyczaj z dwóch części (wieko oraz spód), zachodzących na siebie. Pozwalają na bardzo precyzyjne dopasowanie opakowania do produktu i często wykonywane są na zamówienie, zgodnie z potrzebami klienta. Doskonale nadają się do transportu płaskich produktów o dużych gabarytach, np. obrazów.
  • Pudełka składane wyróżniają się specyficznym dnem. Można je składać w taki sposób, aby utworzyć odpowiednią ilość ścian bocznych oraz pokrywę. Wykorzystywane są np., jako kartony do pizzy. Ich konstrukcja pozwala na umieszczanie dodatkowych elementów takich, jak uchwyty czy okienka. Potocznie nazywa się je „tacami”.
  • Pudełka wsuwane składają się z kilku części, które można wsuwać jedna w drugą. Elementy konstrukcyjne dzielą się na wewnętrzne oraz obwolutę. Najczęściej wykorzystywane są, jako obwoluty dla innych opakowań.
  • Pudełka trwale łączone zbudowane są z korpusu oraz dwóch części końcowych (bocznych). Przed użyciem elementy te należy trwale złączyć, najczęściej za pomocą zszywacza. Sprawdzają się w transporcie na duże odległości oraz w dostawach cięższych produktów. Bardzo często wykorzystywane są w hurtowniach, np. podczas dystrybucji artykułów spożywczych.
  • Pudełka klejone, inaczej jednoczęściowe, składają się z jednej części i są od razu gotowe do użytku, oszczędzając klientowi czas, potrzebny na ich złożenie. Klejenie jest niewidoczne dla oczu. Najczęściej pudełka tego typu wykorzystywane są, jako opakowania ozdobne.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 507-954-448
tel. 519-488-438

Formularz