Opakowania fasonowe mogą mieć różne kształty. Ich cechą charakterystyczną jest sposób składania, który może dostosowywać się do pakowanego wyrobu. Co więcej, opakowania fasonowe można z łatwością składać bez konieczności zastosowania innych materiałów łączących, np. taśmy klejącej czy kleju. Najczęściej tworzone są z myślą o konkretnych zastosowaniach.

Rodzajów opakowań fasonowych jest sporo. Najtrwalsze wykonane są zwykle z tektury 3- lub 5-warstwowej. Mogą być klejone, składane lub zszywane.

Zastosowanie opakowań fasonowych

Opakowania fasonowe bardzo często wykorzystywane są jako estetyczne opakowania jednostkowe. Produkowane są z nich np. teczki na dokumenty czy wielkoformatowe arkusze. W większości przypadków pudełka na pizzę to właśnie opakowania fasonowe.

Aby wyprodukować opakowania fasonowe, niezbędne jest użycie specjalnego narzędzia, które określane jest mianem wykrojnika. Kształt i wielkość wykrojnika zależy od pożądanego formatu i rodzaju opakowania. Najczęściej zastosowanie znajdują wykrojniki płaskie. Urządzenie to pozwala na stworzenie idealnego opakowania fasonowego, które przeznaczone jest do późniejszego zastosowania.

Opakowania fasonowe znajdują zastosowanie w bardzo wielu branżach i używane są do różnych celów. Zamawiane są przez firmy meblarskie, gastronomiczne (wszystkie branże – do słodyczy po mrożonki), dostawcze. Stosowane są w branżach przetwórstwa spożywczego, handlu detalicznego i hurtowego, logistyki magazynowej, przemysłu i produkcji, AGD/RTV, chemicznego, farmaceutycznego itp. Korzystają z nich również producenci owoców i warzyw w branży sadowniczej i ogrodniczej. Co więcej, używane są również jako doskonałe kartony do archiwizacji ważnych dokumentów w wielu biurach i przedsiębiorstwach. Co ciekawe, opakowanie fasonowe może też stanowić doskonałe opakowania na prezent. Opakowania fasonowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie bardzo ważny jest wygląd.

Główną zaletą tych opakowań jest fakt, iż cięcia są niezwykle precyzyjne, a jakość wykonania znacznie wyższa niż w standardowych opakowaniach klapowych.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 507-954-448
tel. 519-488-438

Formularz