Pudełka fasonowe to po prostu złożone w odpowiedni sposób kartony, które przeznaczone są do bezpiecznego transportowania różnego rodzaju przedmiotów. Czym jeszcze się wyróżniają, jakie mają praktyczne zalety, a także jakie dokładnie jest ich zastosowanie?

Charakterystyka pudełek fasonowych

Pudełka fasonowe przygotowywane są za pomocą wykrojnika z tektury falistej, zazwyczaj mającej gramaturę co najmniej 400 g/mkw. Dlaczego ma ona właśnie taką gramaturę? Powodem jest oczywiście to, aby karton był wytrzymały i odporny na uszkodzenia, które niestety w sposób nieuchronny pojawiają się podczas czynności transportowych.

Cechą charakterystyczną pudełek fasonowych jest również to, że posiadają górę z klapami, dzięki które łatwo można je otwierać i zamykać. Takie opakowania do wysyłek internetowych gwarantują tym samym, że produkt znajdujący się wewnątrz będzie w pełni zabezpieczony przed uszkodzeniami.

Zalety pudełek fasonowych

Opisywane rodzaje pudełek mają w praktyce wiele praktycznych zalet sprawiających, że cieszą się dużą popularnością. Jednym z ich atutów jest duża funkcjonalność sprawiająca, że są naprawdę praktyczne, dzięki czemu proces składania przebiega wyjątkowo sprawnie.

Dodatkowo są uniwersalne. Używa się ich zarówno do przesyłania różnego rodzaju produktów, jak i nawet jako pudełek ozdobnych do przekazywania prezentów. Warto wspomnieć także o tym, że można kupować je w mniej typowych wariantach, w nieco innych kształtach aniżeli standardowe prostokąty oraz kwadraty. Wszystkie te zalety sprawiają, że zdecydowanie nie dziwi ich duża popularność.

Zastosowania pudełek fasonowych

Opakowania fasonowe, poza wymienioną już kilkukrotnie możliwością przesyłania towarów przy ich użyciu, sprawdzają się też do kontaktu z żywnością. Właśnie dlatego używa się ich do przewożenia jedzenia, najczęściej pizzy, burgerów lub dań ekologicznych pakowanych w sposób generujący mniej szkodliwych odpadów.

Jeśli przekonują Cię zalety pudełek fasonowych oraz szerokie możliwości ich zastosowania, koniecznie sprawdź ofertę naszego przedsiębiorstwa.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 507-954-448
tel. 519-488-438

Formularz