Zdaniem każdej firmy, która wysyła swoje produkty do klientów, jest odpowiednie zabezpieczenie paczek, aby w transporcie nie uległy uszkodzeniu i dotarły na miejsce w nienaruszonym stanie. Aby było to możliwe, istotne jest wypełnienie kartonowego pudełka odpowiednimi materiałami, które ochronią zawartość paczki przed wszelkimi uszkodzeniami.

Folia bąbelkowa – skuteczna ochrona podczas transportu

Najpopularniejszym materiałem do zabezpieczenia zawartości paczki jest folia bąbelkowa. Dzięki temu, że charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami ochronnymi i amortyzacyjnymi, jest najczęściej stosowana do owijania delikatnych przedmiotów, które w transporcie mogą bardzo łatwo ulec uszkodzeniu. Zatem świetnie sprawdza się jako warstwa ochronna produktów podatnych na zarysowania i pęknięcia np. sprzętów elektronicznych, ceramiki. Folia pęcherzykowa również skutecznie chroni owinięte artykuły przed działaniem wilgoci oraz pyłu czy kurzu. Ponadto folia bąbelkowa jest niedrogim materiałem, który z powodzeniem można użyć ponownie nie tylko jako zabezpieczenie zawartości paczki, ale też jako środek odstresowujący.

Pianka polietylenowa – sposób na maksymalne bezpieczeństwo paczki

Pianka polietylenowa jest materiałem charakteryzującym się doskonałymi właściwościami ochronnymi, dużą wytrzymałością i elastycznością. Dzięki temu jest wykorzystywana jako wypełnienie paczek, których zawartość jest niezwykle podatna uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, pianka idealnie wypełnia wolną przestrzeń, zapewniając odpowiednią amortyzację w czasie upadku, chroniąc tym samym przed zmiażdżeniem lub zgnieceniem zawartości paczki. Warto też wspomnieć, że pianka polietylenowa stanowi świetne zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem wilgoci i środków chemicznych. Wobec tego jest bezkonkurencyjnym sposobem na skuteczną ochronę delikatnych przedmiotów m.in.: sprzętów RTV i AGD, wyrobów szklanych i ceramicznych, mebli, części samochodowych.

Papier – dodatkowe zabezpieczanie zawartości pudełka

Do wypełnienia pudełka stosuje się także zwykły papier pakowy, jest to tani sposób na zabezpieczenie przedmiotów w środku paczki przed nadmiernym przemieszczaniem się i obijaniem o ścianki pudełka w trakcie transportu. Najczęściej papier jest wykorzystywany do zabezpieczenia paczek zawierających drobne przedmioty np. książki, kosmetyki, odzież. Również w tym celu warto wykorzystać specjalne opakowania fasonowe z dodatkowymi przegrodami z tektury, które umożliwiają segregowanie zawartości, przez co zwiększają bezpieczeństwo przedmiotów podczas transportu. Jednak warto mieć na uwadze, że przegródki lub wypełnienie papierowe nie jest wystarczającym zabezpieczeniem delikatnych artykułów.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 507-954-448
tel. 519-488-438

Formularz