rodzaje opakowań tekturowych

Opakowania tekturowe cechują się wieloma zaletami, m.in. są wytrzymałe, lekkie, dostępne w atrakcyjnych cenach i można przechowywać w nich różnorodne towary. Kształt i forma opakowań pozostają stałe, co ułatwia ich składowanie oraz transport. Sprawdzają się zarówno w przypadku przechowywania przedmiotów o niewielkich rozmiarach, w tym delikatnych i wrażliwych na uszkodzenia, jak i towarów dużych, np. mebli czy sprzętów AGD i RTV.

Producent opakowań w Radomsku oferuje różne rodzaje kartonów. Różnią się kształtem czy wielkością i zawsze mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Opakowania kartonowe znajdują zastosowanie w bardzo wielu branżach, m.in. meblarskiej, spożywczej, gastronomicznej. Możemy wyróżnić też podstawowe rodzaje opakowań tekturowych, które znajdują najczęstsze zastosowanie.

Jakie są najczęściej wykorzystywane rodzaje opakowań tekturowych?

Do najważniejszych rodzajów opakowań tekturowych zaliczamy m.in. pudła klapowe, pudła z wieczkiem oraz opakowania fasonowe.

  • Pudła klapowe

To najpopularniejsza, a jednocześnie najtańsza forma opakowań tekturowych. Cechują się prostą konstrukcją i uniwersalnym zastosowaniem. Do maksymalnego zabezpieczenia pudeł używa się taśm klejących, którymi łączone są i uszczelniane górne i dolne klapy pudła. Mogą być też zszywane. Opakowania te wykonywane są bez konieczności wykonywania dodatkowych narzędzi – wykrojników. Produkuje się je z tektury szarej lub białej, 3- lub 5-warstwowej.

  • Pudła z wieczkiem

Najczęściej stosowane są do pakowania obuwia. W tego typu pudełkach wieko jest zdejmowane i nakładane na karton. Wieczko najczęściej nie jest sklejone z pudełkiem, ale jego konstrukcja musi być dobrze dopasowana, aby samoczynnie nie zsunęło się podczas użytkowania.

  • Pudła fasonowe

Pudła fasonowe są dopasowane do kształtu i wielkości przechowywanych w jego wnętrzu. Często ich konstrukcja jest złożona. Zwykle znajdują zastosowanie w przypadku produktów o większej wartości lub bardziej narażonych na uszkodzenia podczas transportu.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 501-405-032
tel. 519-488-438

Formularz