Przemysł wysyłkowy rośnie w siłę, a na rynku pojawia się coraz więcej firm przewozowych, które oferują całą gamę usług kurierskich. Często usługi te realizowane są od drzwi klienta –  nadawcy, bezpośrednio do drzwi odbiorcy, dlatego tak ważne jest, by wiedzieć jak  samodzielnie przygotować paczkę do wysyłki skutecznie i w taki sposób, by nie ucierpiała przy transporcie. Warto pamiętać, by skupiając się na solidnym zabezpieczeniu przesyłki, nie lekceważyć finalnego wyglądu paczki. Nieestetycznie zapakowany produkt, nawet najwyższej jakości, może wzbudzić negatywny odbiór.

Dobrze przygotowana paczka do transportu

W pierwszej kolejności należy dopasować odpowiednie opakowanie do produktu. Można zdecydować się np. na opakowanie tekturowe – kartonowe czy fasonowe. Te materiały zapewnią trwałą bazę dla paczki, nie wpływając negatywnie na estetykę przesyłki. Dodatkowo solidna konstrukcja ułatwi przenoszenie pakunku. W kolejnym kroku warto zadbać o odpowiednią ochronę produktu w paczce przed ewentualnym uszkodzeniem przy transporcie, niedelikatnym przeniesieniu itp. Do tego celu warto zastosować folię pęcherzykową, piankę polietylenową lub tekturę dwuwarstwową. Po otwarciu przez odbiorcę paczki, zastanie on produkt w stanie nienaruszonym. 

Kiedy towar do wysyłki jest już bezpiecznie umieszczony w wybranym opakowaniu i odizolowany od ścian w środku materiałem ochronnym, czas na zabezpieczenie otworów opakowania, by produkt nie wypadł ze środka, a cała paczka była solidna. Najlepiej użyć w tym celu jednostronnej taśmy samoprzylepnej. Warto pamiętać, że szeroka taśma lepiej sprawdzi się przy cięższych paczkach, dzięki możliwości zabezpieczenia większej przestrzeni wokół otworu. By zachować przyjemny wygląd pakunku można zdecydować się na kolor taśmy zbliżony do paczki. Nasza firma oferuje je w dwóch wariantach – białym i brązowym. W ostatnim kroku, dla maksymalnej ochrony paczki przed przypadkowym otwarciem można zdecydować się dodatkowo na owinięcie całej przesyłki folią stretch. To zabezpieczy paczkę przed ewentualnym zalaniem, chociażby przez deszcz. 

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 507-954-448
tel. 519-488-438

Formularz