Przeprowadzka jest wydarzeniem, które wymaga odpowiedniego zaplanowania i przygotowania. Aby sprawnie i bezpiecznie przewieźć rzeczy i sprzęty, trzeba je do tego odpowiednio przygotować. Najlepiej się do tego sprawdzają kartony. Jak się okazuje, dobór odpowiednich opakowań ma znaczenie, ponieważ opakowania ze zbyt cienkiej tektury mogą nie wytrzymać ciężaru zapakowanych przedmiotów, przez co nie tylko utrudnią cały proces, ale również może zdarzyć się tak, że rzeczy ulegną zniszczeniu. Jakie kartony sprawdzą się najlepiej podczas przeprowadzki?

Grubość i rozmiar kartonów 

Wybierając odpowiednie kartony tekturowe do przeprowadzki, należy zwrócić uwagę na to, jakie przedmioty będą do nich pakowane. Wbrew pozorom nie zawsze duże kartony będą najlepszym rozwiązaniem. W przypadku cięższych przedmiotów, na przykład książek, warto skorzystać z mniejszych kartonów. Dzięki temu będą one optymalnie obciążone, a do tego przenoszenie ich będzie łatwiejsze. Do dużych kartonów warto pakować lżejsze rzeczy, na przykład pościel.

Należy zwrócić uwagę również na jakość opakowań tekturowych, na którą wpływa przede wszystkim ich grubość. W przypadku ciężkich oraz cennych przedmiotów warto zainwestować w kartony składające się z pięciu warstw, ponieważ gwarantują one najwyższą jakość i dobrą wytrzymałość. Do lżejszych rzeczy można oczywiście zastosować kartony 3-warstwowe, ponieważ z pewnością będzie je można w nich bezpiecznie przetransportować.

Gdzie kupić kartony i jak zabezpieczyć przedmioty? 

Wybierając odpowiednie kartony do przeprowadzki, warto skorzystać z usług firmy, która zajmuje się produkcją opakowań. Dzięki temu z pewnością uda się kupić opakowania najwyższej jakości, a także otrzymać profesjonalne doradztwo w razie potrzeby. Wiele osób martwi się o to, czy delikatne przedmioty, na przykład szkoło, przetrwają przeprowadzkę. Właśnie dlatego oprócz kartonów przydadzą się również inne akcesoria, które pozwolą na bezpieczne zapakowanie cennych rzeczy.

Przyda się przede wszystkim taśma pakowa, którą zostaną zaklejone wszystkie kartony. Jednak szczególnie w przypadku delikatnych przedmiotów, warto również zaopatrzyć się w folię pęcherzykową albo piankę polietylenową. Takie materiały pozwolą na skuteczne zabezpieczenie szklanych elementów czy przewożonego sprzętu. Dzięki nim transportowane przedmioty nie będą narażone na wstrząsy czy zarysowania, które mogą je zniszczyć czy uszkodzić.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 507-954-448
tel. 519-488-438

Formularz