Przewożenie dużej liczby książek, na przykład podczas przeprowadzki, nigdy nie jest łatwe. Z jednej strony książki są przedmiotami stosunkowo delikatnymi, z drugiej, jeśli jest ich kilka, dość ciężkimi. Przetransportowanie domowej biblioteczki może więc stanowić nie lada wyzwanie. Do tego zadania najlepiej jest wykorzystać solidne kartony. Solidne, czyli jakie? Sprawdźmy!

Kartony przeprowadzkowe

Do przechowywania lub przewozu książek najlepiej używać kartonów przeprowadzkowych. To pudła wyprodukowane z wielowarstwowej tektury, które są w stanie udźwignąć nawet bardzo duży ciężar. Kartony do przeprowadzek cechują się wyjątkową trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne – książki w trakcie przewozu z pewnością nie rozpadną się, ani nie odkształcą od rogów twardych okładek. Jeśli książek jest dużo, warto w czasie przeprowadzki opisywać zawartość kartonów, by ułatwić sobie ich późniejsze rozpakowywanie i ustawianie na półkach. Kartony przeprowadzkowe często mają wyznaczone pole na jednym z boków, które łatwo wypełnić listą rzeczy. Dobrym nawykiem jest ustawianie kartonów spisem do przodu, by zawsze mieć rozkład zawartości pudeł „na oku”.

Cechy kartonów na książki

Wybierając pudła do przewozu książek, warto zastanowić się nad tymi, które mają specjalne otwory, służące jako uchwyty do przenoszenia. Trzeba pamiętać, że ciężki karton, pełen książek jest stosunkowo nieporęczny i ciężko chwycić go, by go przenieść. Uchwyty mogą więc poprawić komfort przeprowadzki.

Warto również przemyśleć kwestię rozmiarów kartonów na książki. Nie powinny być one zbyt małe – niektóre książki mają duże formaty, a do małego pudła zmieści się niewiele książek. Z kolei bardzo duże pudła pełne książek mogą okazać się zbyt ciężkie, by je podnieść. Rozmiar kartonów warto rozsądnie dopasować do posiadanej biblioteczki. Dobrym pomysłem jest też pakowanie do połowy kartonu książek i wypełnianie reszty lżejszymi rzeczami, zwłaszcza jeśli w przeprowadzce nie pomaga firma transportowa.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 507-954-448
tel. 519-488-438

Formularz