Opakowania z tektury wykorzystywane są niemal we wszystkich sektorach przemysłu oraz niemal w każdej dziedzinie handlu. Na rynku opakowań dostępne są kartony o różnych wymiarach i kształtach, które można idealnie dostosować do rodzaju wytwarzanych lub sprzedawanych produktów. Pudła kartonowe wykorzystuje się do pakowania żywności, sprzętów AGD i RTV oraz książek, mebli, elementów wyposażenia domu, środków higieny, leków i wielu innych wyrobów.

Opakowania tekturowe dla sektora spożywczego

Opakowania tekturowe świetnie sprawdzają się do przechowywania żywności. Chronią przed przenikaniem innych zapachów i zabezpieczają towary, dzięki czemu zachowują one wszystkie właściwości smakowe. Warto wiedzieć, że do składowania i przewożenia żywności nie nadaje się każdy rodzaj kartonu. Pudła kartonowe powinny być dostosowane do kontaktu z jedzeniem i spełniać standardy higieny żywności, a więc zapewniać ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, na przykład promieniowaniem słonecznym.

Opakowania kartonowe dla różnych branż

Najczęściej wykorzystuje się opakowania z mocnej tektury trójwarstwowej oraz sztywnej i wytrzymałej tektury pięciowarstwowej, która sprawdza się zwłaszcza przy składowaniu i transportowaniu delikatnych podzespołów w branży motoryzacyjnej oraz w produkcji sprzętów elektrycznych. Nie bez znaczenia pozostaje gramatura papieru – im wyższy wskaźnik g/m2, z tym mocniejszą tektura mamy do czynienia. Papier o gramaturze około 690 g/m2 stanowi wystarczające zabezpieczenie dla sprzętów AGD i części samochodowych.

Co ważne, nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o kształt pudeł kartonowych i istnieje możliwość zamówienia opakowań na wymiar. Karton jest lekki, a więc nie wpływa na ciężar załadunku, co ułatwia działania logistyczne i jest niezwykle ważne dla kosztów transportu.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 507-954-448
tel. 519-488-438

Formularz