Atrakcyjny i oryginalny wygląd produktu to w dzisiejszych czasach niezwykle ważny argument z punktu widzenia strategii marketingowych. Opakowanie to najczęściej pierwszy element produktu, z którym ma styczność klient, dlatego warto o nie odpowiednio zadbać i przemyśleć jego wygląd. Opakowanie to o wiele więcej niż zwykła torebka czy pudełko, które ma tylko chronić towar przed uszkodzeniami czy oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Obecnie jest to istotna część wizerunku firmy oraz oferowanego przez nią produktu. Powinno przyciągać uwagę i wyróżniać się z tłumu innych opakowań. Doskonałym sposobem na zwrócenie uwagi potencjalnego klienta na swój wyrób jest zapakowanie go w karton z nadrukiem. Takie rozwiązanie sprawdza się zarówno jeśli chodzi o towary znajdujące się na sklepowych półkach, jak i te dowożone bezpośrednio do domu klienta. Jak mówi przysłowie – nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie. Z tego powodu każdy producent powinien dobrze przemyśleć i zaplanować, w co zamierza opakować swoje produkty. To opakowanie będzie elementem, z którym klient będzie miał pierwszy kontakt i wyrobi sobie pierwszą (często przesądzającą) opinię o produkcie. W wielu przypadkach to właśnie atrakcyjne opakowania kartonowe decydują o tym, czy klient kupi produkt, czy zostawi go w sklepie.

Czym charakteryzują się opakowania kartonowe z nadrukiem?

W dzisiejszych czasach coraz więcej producentów pakuje swoje wyroby w kartonowe pudełka. Są to opakowania ekologiczne, ponieważ ich czas rozkładu jest nieporównywalnie krótszy do opakowań wykonanych z plastiku, metalu czy szkła. Kartony rozkładają się od około 3 do 5 miesięcy. Im wilgotniejsze jest środowisko, w którym się znajdują, tym szybciej się rozkładają. Kolejną zaletą kartonowych opakowań jest ich atrakcyjna cena oraz uniwersalne zastosowanie. Jest to więc idealne rozwiązanie w dzisiejszych czasach, bowiem coraz więcej klientów jest świadomych ekologicznie i nie chce, aby ich konsumenckie wybory szkodziły środowisku naturalnemu.

Dlaczego kartonowe pudełko może być doskonałym miejscem na reklamę?

Kartonowe pudełka to najczęściej pierwszy element produktu, z którym klient się spotyka. To na nie pada pierwsze spojrzenie, podczas którego klient albo zaakceptuje i zainteresuje się produktem, albo odłoży go na półkę i będzie szukać innego. To z tego względu producenci coraz częściej umieszczają na takich pudełkach reklamy albo charakterystyczne graficzne logo, kojarzące się z ich firmą. Ten prosty i niedrogi zabieg sprawia, że klienci traktują producenta poważniej. Postrzegają go jako wiarygodnego kontrahenta, który dba o wizerunek i wartość swojej marki. Logo wydrukowane na kartonie może spowodować, że klient będzie skłonny ponownie zakupić produkty tego producenta. W jego oczach jest to bowiem poważna i profesjonalna firma, która dba o odczucia estetyczne swoich klientów i doskonale wie, jak efektywnie wzmocnić swój branding.

 

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 507-954-448
tel. 519-488-438

Formularz