Opakowania kartonowe to obecnie jedno z najpowszechniejszych sposobów pakowania różnorodnych rzeczy. Są wytrzymałe, trwałe, stosunkowo tanie, a co najważniejsze – ekologiczne. Odpowiednio przechowywane, nadają się do wielokrotnego zastosowania.

Najczęściej kartonowe opakowania służą do pakowania nowych przedmiotów, które następnie sprzedawane są w sklepach, lub też ułatwiają ich transport. Przykładowo, w opakowania tekturowe pakowane są meble, sprzęty AGD i RTV, akcesoria domowego użytku. W opakowaniach kartonowych niejednokrotnie znajdują się też niektóre produkty żywnościowe czy kosmetyki.

Okazuje się jednak, że po przyniesieniu nowego produktu, opakowanie tekturowe zwykle zyskuje nowe życie. Warto więc dowiedzieć się, do czego jeszcze używane są tekturowe opakowania.

Drugie życie opakowań tekturowych

Jak już zostało wspomniane, tektura, z której produkowane są różnorodne opakowania, cechuje się stosunkowo wysokim poziomem trwałości. Wiele osób nie zamierza wcale marnować tego potencjału, wyrzucając raz użyte opakowania. W taki oto sposób opakowania tekturowe służą nam w codziennym życiu m.in. do:

  • przechowywania różnorodnych przedmiotów, np. ubrań czy rzadko używanych sprzętów kuchennych
  • przechowywania kosmetyków
  • przechowywania przedmiotów biurowych (opakowania użyte jako piórnik na biurko)
  • pakowanie domowych ciast
  • ozdoby choinkowe tworzone z tektury
  • domki dla lalek dla dzieci
  • legowisko dla zwierząt po włożeniu miękkiego koca do pudełka tekturowego
  • przechowywanie dokumentów

Zastosowań opakowań tekturowych jest mnóstwo. Wszystko tak naprawdę zależy od naszej kreatywności oraz aktualnych potrzeb. Warto wziąć przykład z pomysłowych Finów, którzy w opakowaniach tekturowych przygotowują wyprawkę dla narodzonych dzieci. Tzw. Baby Box to kartonowe pudełko ciekawie ozdobione, w którym znajduje się doskonałej jakości materac oraz różnorodne akcesoria przydatne w pielęgnacji niemowląt. Pudełko jest dość sporych rozmiarów i jak zostało wspomniane, znajduje się w nim materac, dlatego też bardzo wielu Finów wykorzystuje Baby Box jako łóżeczko dla noworodka.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 507-954-448
tel. 519-488-438

Formularz