Przygotowanie do przeprowadzki to proces, któremu towarzyszy niepokój, ekscytacja i stres. Zwykle, w ferworze relokacji zapomina się o istotnej kwestii, jaką jest wybór odpowiednich kartonów do przeprowadzki. Opakowania szturmem wzięte z supermarketu nie zawsze są najlepszej jakości, dlatego warto zainwestować w tekturę, która wytrzyma kilkukilogramowe przedmioty.  Jaki rodzaj kartonu jest najlepszy do przeprowadzek?

Kartony do przeprowadzki

Idealne pudła do przeprowadzki powinna cechować praktyczność i wytrzymałość. W związku z tym, by bezpiecznie przenieść rzeczy z jednego do drugiego miejsca zamieszkania, zaleca się kupno kartonów z pięciowarstwowej tektury falistej.  To największa możliwa ilość warstw stosowanych do produkcji pudeł. Doskonały karton do przeprowadzki powinien być także pojemny i łatwy do składania. Najczęściej wybiera się pudła klapowe, które posiadają zamknięcie w postaci czterech nachodzących na siebie pokryw. To najprostsze rozwiązanie, ponieważ karton wystarczy jedynie skleić taśmą. Warto wspomnieć także o wymiarach pudeł do przeprowadzki. Najpopularniejsze z nich to 600 x 400 x 400, 600 x 500 x 400 i 700 x 600 x 500 centymetrów. Idealny karton do przeprowadzki to również taki, który można wykorzystać kilka razy. Kupując opakowanie kartonowe u najlepszych producentów, masz pewność, że posłuży ono jeszcze przez kilka lat.

Kartony do wszystkiego

Pudła podczas pakowania powinny być odpowiednio zapełnione. Nie należy pakować wszystkich rzeczy do jednego kartonu, a przy tym – nie można zostawiać w nim zbyt dużo pustej przestrzeni. W celu optymalnego wykorzystania kartonu do przeprowadzki należy zakupić pudła o różnych wielkościach. Posłużą do tego opakowania odpowiednie do transportu ubrań, szklanych przedmiotów, czy nawet roślin. Do przeniesienia ubrań idealne będą kartony z wbudowanym wieszakiem, natomiast do transportu roślin warto wykorzystać te wodoodporne. Szklane i drogocenne przedmioty najlepiej trzymać w niewielkich, pięciowarstwowych pudłach.

Kartony wykorzystywane w trakcie przeprowadzki powinny być przede wszystkim wysokiej jakości. Należy przy tym zwracać uwagę na ilość warstw, wielość oraz łatwość składania pudła. Odpowiedni wybór kartonu jest gwarancją bezpiecznego transportu różnych przedmiotów.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 507-954-448
tel. 519-488-438

Formularz