Współcześnie coraz więcej firm produkujących opakowania dla różnych branż skupia się również na względach ekologicznych. Działania proekologiczne, takie jak m.in. recykling, są podejmowane przez przedsiębiorców, ale również osoby prywatne czy instytucje państwowe. Recykling sprawia, że materiały odpadowe nadają się do ponownego użycia, mogą być wykorzystane w jak najwięcej ilości. Co więcej, nakłady włożone w ich ponowne przetworzenie mogą być znacznie mniejsze niż pierwotna produkcja.

Ekologiczne opakowania tekturowe

Tektura jest materiałem coraz chętniej wykorzystywanym w naszym codziennym życiu również ze względów ekologicznych. Opakowania kartonowe z tektury mogą być użyte do różnych celów, ponieważ wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami.

Współcześnie opakowania kartonowe to nie tylko prosta bryła o jednolitym kolorze. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn i technik można stworzyć naprawdę kreatywne i oryginalne opakowania tekturowe, które wyróżniają się wyjątkowymi walorami estetycznymi. Pudełka mogą być tworzone w różnych rozmiarach, dzięki czemu przechowywane są w nich różnorakie przedmioty, zarówno niewielkie, jak i wielkogabarytowe, np. meble.

Pod względem ekologicznym należy zwrócić uwagę, iż tektura jest materiałem biodegradowalnym. Można poddać go recyklingowi, więc nie zanieczyszcza dodatkowo środowiska naturalnego.

Zużyte kartony nadają się do powtórnego przerobu. Recykling, czyli ponowne użycie odpadów, to najlepszy przykład racjonalnego gospodarowania odpadami. Co więcej, tektura może zostać wielokrotnie przetwarzana jako surowiec wtórny. Podczas produkcji opakowań tekturowych udział makulatury może stanowić nawet 80% masy celulozowej.

Warto pamiętać, że proekologiczne działania mają bardzo duże znaczenie ze względów ekonomicznych, ekologicznych oraz społecznych.

Należy przy tym wspomnieć o naprawdę dobrej jakości ekologicznych opakowań tekturowych. Są one lekkie, solidne, wytrzymałe, a jednocześnie stosunkowo tanie. Z tego też powodu znajdują zastosowanie w bardzo wielu branżach.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 507-954-448
tel. 519-488-438

Formularz