Opakowania tekturowe stosowane są obecnie powszechnie w bardzo wielu branżach. Ich zastosowanie jest szeroki głównie ze względu na właściwości, jakimi się wyróżniają. Warto poznać główne zalety opakowań tekturowych.

Zalety opakowań tekturowych

Opakowania tekturowe, często określane również jako kartonowe, wyróżniają się szerokim zakresem zastosowań głównie ze względu na swoje liczne zalety. Stosuje się je niemal w każdej dziedzinie życia i przemysłu.

Powszechne zastosowanie mają w przemyśle spożywczym. Pozwalają na wygodne i bezpieczne przechowywanie różnorodnych produktów spożywczych, nie wpływając w żaden sposób na ich walory smakowe, odżywcze czy estetyczne.

Opakowania tekturowe znajdują powszechne zastosowanie również w branży meblarskiej. Umożliwiają sprawny i bezpieczny transport mebli, nawet tych bardzo dużych gabarytowo.

Największą zaletą opakowań tekturowych jest ich niska cena. Jest to jeden z czynników powodujących, że ich zastosowanie jest tak szeroki. Warto wziąć pod uwagę również fakt, że są przy tym niezwykle lekkie i wytrzymałe. Dzięki temu ułatwiają transport różnorodnych towarów, a także ich przechowywanie.

Należy dodać też, że opakowania tekturowe są bardzo ekologiczne. Mogą być wielokrotnie używane, a także w całości zostają poddane procesom recyklingu. Elementy tekturowe całkowicie się rozkładają w przyrodzie, nie powodując przy tym zanieczyszczeń. Są przecież wykonane w 100% z naturalnych surowców. Najczęściej jednak opakowania tekturowe są składowane, a następnie poddawane recyklingowi, co pozwala na uzyskanie nowych produktów kartonowych.

Ważny jest również fakt, że nie przewodzą ciepła, co może mieć bardzo duże znacznie dla przewożenia i przechowywania wielu towarów.

Niestety, jak każdy inny produkt mają też pewne wady. Do najważniejszych mankamentów opakowań kartonowych możemy zaliczyć przede wszystkim dużą absorpcję wody. Trzeba więc unikać kontaktu z wodą czy szczególnie wilgotnych miejsc. Niestety zamoczona tektura stanie się wiotka, cienka i zupełnie nietrwała, co może wpłynąć na jakość znajdujących się w niej towarów.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 507-954-448
tel. 519-488-438

Formularz