pudełko z winem

Transport wielu produktów w jednym opakowaniu jest sporym wyzwaniem. Słoików czy bombek nie można umieścić w kartonie luzem – gdy nim poruszymy, będą się one o siebie obijały i nawzajem niszczyły. Dlatego właśnie do transportu niektórych produktów, zwłaszcza tych delikatnych, używa się kratownic. Czym one są? W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się im bliżej.

Skuteczne odseparowanie

Kartonowa kratownica sprawia, że w opakowaniu powstają oddzielne przegrody na poszczególne towary. Są one od siebie skuteczne odseparowane, a ściany kratownicy utrzymują je w miejscu. Kratownica pełnie jednak jeszcze jedną funkcję: tworzy szkielet opakowania, który je znacząco wzmacnia. Firmy zajmujące się produkcją opakowań przygotowują kratownice również dla klientów, których produkty nie są wyjątkowo delikatne, ale bez dodatkowych przegród w opakowaniu, ciężko byłoby je wyeksponować. Przykładem mogą być zwinięte paski do spodni lub krawaty. Towary, które są wrażliwe na pylenie tektury, lub też mogłyby się o nią wycierać, zabezpiecza się kratownicami powleczonymi folią, lub też lakierowanymi. Zastosowanie kratownic w przypadku niektórych towarów umożliwia rezygnację z opakowań jednostkowych, co wiąże się oczywiście ze sporymi oszczędnościami dla danej firmy.

Kratownice na zamówienie

Kratownice zazwyczaj produkuje się na indywidualne zamówienie klienta. Budowę kratownicy dopasowuje się do wielkości opakowania zbiorczego i rodzaju transportowanych produktów. To klient określa, ile ma się znaleźć w niej pól, a także jaką wysokość mają mieć ściany. Kratownice wykonuje się z różnych rodzajów tektur, zarówno litych, jak i kilkuwarstwowych – również w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta. Wszystkie z nich mają bardzo prostą „zakładkową” budowę. To oznacza, że kratownicę można wyjąć z opakowania, wygodnie złożyć na czas przechowywania, po czym użyć jej ponownie. Na czas transportu, w poszczególnych przegrodach kratownicy można umieścić też folię bąbelkową, poduszki z powietrzem, czy papier, by dodatkowo chroniły przewożone produkty. Co ciekawe, na kratownicy, jak i na innych częściach opakowania kartonowego, można wykonać nadruk. Kratownica może więc pełnić również funkcje informacyjne, bądź reklamowe. Dla wielu firm kratownice są stosunkowo tanim, ale niezastąpionym rozwiązaniem.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 501-405-032
tel. 519-488-438

Formularz