Zanim meble trafią na miejsce swojego przeznaczenia, czyli np. do mieszkania nabywcy, muszą przetrwać w idealnym stanie transport. Podczas transportu nietrudno o ewentualne uszkodzenia i zarysowania. Z tego też powodu niezbędne jest odpowiednie zapakowanie i zabezpieczenie mebli przed transportem, aby przesyłka dotarła do klienta w idealnym stanie.

Najważniejsze zasady pakowania mebli

W pierwszej kolejności należy pamiętać, że wszystkie elementy składowe mebli powinny być rozmontowane i odpowiednio pakowane pojedynczo. Dzięki temu nie pojawią się na nich żadne zarysowania czy obicia na powierzchni. Poszczególne elementy, np. blaty lub półki, należy owinąć pianką. Pianka polietylenowa to idealne rozwiązanie do pakowania produktów wymagających szczególnego zabezpieczenia. Dzięki niej ryzyko ewentualnego uszkodzenia jest ograniczone do minimum. Piankę można przymocować do pakowanego elementu przy pomocy folii stretch, która zapewni dodatkową ochronę przed uderzeniami.

Każdy róg mebli należy obłożyć grubą tekturą, ale znacznie lepiej sprawdzą się specjalne tekturowe kątowniki i narożniki zabezpieczające. Warto pamiętać, że na uszkodzenia najbardziej narażone są rogi blatu, a tektura bardzo dobrze chroni je przed ewentualnymi zniszczeniami. Aby mieć pewność, że wszystko zostało dobrze przymocowane do mebli, należy użyć taśmy pakowej.

Materiały niezbędne do bezpiecznego zapakowania mebli

  • Pianka polietylenowa to idealne rozwiązania do pakowania produktów wymagających szczególnego zabezpieczenia. Można ją zastosować zarówno w przypadku przedmiotów o gładkich powierzchniach, jak i ostro zakończonych. Chroni przed zarysowaniami, wilgocią, działaniem składników chemicznych itd. Znajduje zastosowanie podczas pakowania m.in. mebli, przedmiotów drewnianych, części samochodowych, sprzętu RTV i AGD, szkła, wyrobów ceramicznych, produktów rolnych i ogrodniczych itp.
  • Folia stretch jest wytrzymała, łatwa w zastosowaniu i tania, dlatego też powszechnie wykorzystuje się ją w procesie pakowania. Nadaje się do pakowania ładunków ciężkich, niestabilnych i o nieregularnych kształtach, a także delikatnych i wrażliwych. Chroni przed wilgocią, deszczem, kurzem, brudem.
  • Tektura to jeden z najważniejszych materiałów opakowaniowych. Jest uniwersalna i nadaje się do wielokrotnego zastosowania. Okazuje się niezbędna podczas pakowania mebli skrzyniowych i tapicerowanych.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 507-954-448
tel. 519-488-438

Formularz