Meble przeznaczone do transportu wymagają stosownego przygotowania. Cały proces przygotowań obejmuje szereg czynności logistycznych, związanych zarówno ze składowaniem, jak i opakowaniem poszczególnych produktów czy elementów, a następnie bezpiecznym przetransportowaniem ich bezpośrednio do klienta. Należy przy tym zachować szczególną ostrożność i delikatność, by w żaden sposób nie uszkodzić towarów. Meble to produkt dość specyficzny, ponieważ z jednej strony są zwykle dość duże gabarytowo, z drugiej niezwykle delikatne. To rodzi wiele problemów związanych z ich transportowanie. Konieczne jest zaopatrzenie się w stosowne materiały, które pozwolą na jak najlepsze zabezpieczenie mebli. Cross-Pack, producent opakowań (Radomsko i okolice), oferuje szereg różnorodnych rozwiązań z zakresu bezpiecznego pakowania towarów dedykowanych właśnie branży meblarskiej.

Transport mebli w bezpiecznych opakowaniach

Kwestia transportu mebli jest niezwykle złożona i niekiedy dość skomplikowana. Nawet najmniejsze uderzenie może odcisnąć trwałe piętno na meblu. Należy więc dołożyć wszelkich starań, by produkt został odpowiednio zabezpieczony podczas transportu. Istotny jest nie tylko dobór solidnych opakowań dla meblarstwa, ale również sposób pakowania, właściwe rozmieszczenie ładunku w pojeździe i umocowanie go.

Meble to specyficzny produkt. Niekiedy trudno jest przewidzieć, kiedy towar zostanie zamówiony i w jakiej ilości. Zawsze trzeba więc być gotowym na ewentualne prace związane z przygotowaniem mebli do transportu. Meble muszą być bezpieczne na każdy etapie — zarówno podczas załadunku, przewożenia, jak i podczas późniejszego rozładunku. Trzeba też uwzględnić transport ewentualnych zwrotów, towarów objętych gwarancją, wymagających naprawy lub też produktów szczególnie delikatnych.

W procesie przygotowania mebli do transportu należy podjąć decyzję, czy poszczególne towary będą przewożone w całości, zamontowane, czy też w częściach. Przewożenie pojedynczych elementów znacznie usprawnia ręczny załadunek i rozładunek, przyczynia się też do ekonomiczności transportu. Niestety nie zawsze takie rozwiązanie jest możliwe. Gdy istnieje konieczność przetransportowania mebli złożonych, należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie zabezpieczenie wszystkich części ruchomych, czyli np. szuflad, drzwiczek, wysuwanych koszy itp.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 507-954-448
tel. 519-488-438

Formularz