Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z branżą opakowaniową, zazwyczaj nie zwracają uwagi na budowę kartonu, z którego korzystają. Na pewno jednak większość z nich zauważyła, że renomowane firmy nie pakują swoich produktów w zwykłe pudełka klapowe, czyli takie, jakich używa się np. przy przeprowadzkach. Opakowania dobrych marek to pudełka, które są idealnie dopasowane do produktu. Najczęściej posiadają zazębiające się elementy, dzięki którym opakowanie wygodnie się otwiera i zamyka. Ich prawidłowa nazwa to opakowania fasonowe. Czym jeszcze różnią się od siebie pudełka klapowe i fasonowe? Które z nich lepiej wybrać? Sprawdźmy!

Kartony klapowe

Kartony klapowe są bardzo często wykorzystywane w przypadku transportu dużych ilości produktów, przy przeprowadzkach i podczas magazynowania rzeczy. Nic w tym dziwnego. Są stosunkowo tanie, wielofunkcyjne, a po złożeniu zajmują niewiele miejsca. Ich niewysoka cena wynika ze sposobu produkcji: pudełka klapowe wytwarza się na tzw. sloterach, które wycinają ich kształt z przygotowanych wcześniej arkuszy. Podczas produkcji zużywany jest prawie cały surowiec, maszyny dbają o to, by odpadów było jak najmniej. Opakowanie wystarczy złożyć, zakładając na siebie jego klapy, a dodatkowo zabezpieczyć można je taśmą klejącą (ręcznie, lub na tzw. zaklejarce).

Opakowania fasonowe

Opakowania fasonowe nazywane są również wykrojnikowymi. Wynika to ze sposobu ich produkcji – do uzyskania pożądanego kształtu konieczne jest stworzenie specjalnego wykrojnika. Z tego też powodu opakowania fasonowe są droższe niż klapowe. Użycie wykrojnika pozwala jednak na stworzenie kartonów dokładnie takich, jakie potrzebne są danej firmie, z praktycznie nieograniczonymi możliwościami personalizacji. Cechują się one zazwyczaj również lepszą estetyką w porównaniu do opakowań klapowych. Z tego powodu są częściej wybierane przez znane marki, które bardzo dbają o swój image, nawet w kwestii opakowań produktów.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 507-954-448
tel. 519-488-438

Formularz