magazyn_4b544230_0725_135316

Opakowania tekturowe to niezwykle popularne rozwiązanie w transporcie i pakowaniu towarów. Karton to tani i wytrzymały materiał, który jest chętnie wykorzystywany w wielu dziedzinach, w których bardzo często jest narażony na uszkodzenia i wstrząsy. W celu ochrony towaru przed zniszczeniem należy pomyśleć o trwałości materiału już na etapie produkcji, a także przeprowadzić szereg testów, które sprawdzą, czy opakowanie nadaje się do użytku.

Jak sprawdza się wytrzymałość tektury?

Istnieje wiele rodzajów tektur, które różnią się kolorem, liczbą warstw oraz rodzajem fali. Najczęściej spotykanym kolorem materiału jest domyślny brązowy, lecz można spotkać także białe kartony. Ilość warstw może wahać się od dwóch, do nawet siedmiu, a fale różnią się przeważnie wysokością i gęstością. Wszystkie te elementy wpływają na wytrzymałość tekturowych opakowań

Każdy zakład, który produkuje kartonowe opakowania, przeprowadza szereg testów, które mają sprawdzać wytrzymałość materiału. Jednym z takich testów jest Flat Crush Test, który polega na umieszczeniu płaskiej tektury pomiędzy dwoma płytami ściskającymi. Badanie ma na celu określenie odporności na zgniatanie tektury. Im wynik jest większy, tym wytrzymalszy jest materiał. 

Edgewise Crusch Test określa wytrzymałość tektury falistej. Badanie przeprowadza się poprzez ustawienie pionowo materiału pomiędzy płytami ściskającymi. Test jest przerywany w momencie wystąpienia odkształceń, które powodują utratę wytrzymałości. Zakłady produkcyjne przeprowadzają wiele eksperymentów, dzięki czemu są w stanie wyprodukować jeszcze bardziej wytrzymałe tekturowe opakowania, przez co towar, który znajduje się wewnątrz pudełka, jest bezpieczny.

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 501-405-032
tel. 519-488-438

Formularz