nadruki na kartonach

Opakowania kartonowe wciąż należą do jednych z najbardziej popularnych. Klienci, którzy je zamawiają, często pytają o możliwość wykonania na nich nadruku. Czasami pełni on funkcje tylko praktyczne (np. informuje, że w środku znajdują się delikatna zawartość, wymagająca odpowiedniego transportu), często jednak nadruki mają funkcje reklamowe. Co warto o nich wiedzieć?

Nadruk a reklama

Każdy właściciel firmy chce, by nazwa lub logotyp jego marki były eksponowane jak największej liczbie osób. Nigdy nie wiadomo, która z nich może okazać się potencjalnym klientem. Dlatego nawet firmy przeprowadzkowe, dostarczające kartonowe opakowania swoim klientom starają się, by podczas transportowania rzeczy był widoczny ich logotyp. Kolorowe nadruki znajdziemy na pudełku od pizzy, a często na zbiorczym opakowaniu danego towaru podczas jego dostawy do sklepu. Nazwa lub logotyp firmy dzięki temu zabiegowi zapada w pamięć wielu osobom. Trzeba też pamiętać o tym, że opakowanie tekturowe z nadrukiem prezentuje się o wiele ciekawiej i bardziej elegancko, niż zwykły karton. Kolory przyciągają nasz wzrok.

Wykonane nadruku

Jak możliwe jest wykonanie nadruku na powierzchni kartonu? Wbrew pozorom nie jest to bardzo skomplikowany proces. Produkcja opakowań często wiąże się z wykorzystaniem możliwości, jakie daj druk fleksograficzny. Najprościej mówiąc, to technika, w której wykorzystuje się wypukłe matryce. Dzięki nim końcowy efekt wygląda schludnie i bardzo atrakcyjnie. Ta technika druku sprawdza się zarówno w przypadku opakowań z tektur litych, jak i falistych. Nadruk nie ulega ścieraniu, jest bardzo odporny na brud. Zastosowanie druku fleksograficznego sprawia też, że nadruki są ostre i czytelne. Specyfika opakowań kartonowych sprawia, że nie drukuje się na nich bardzo skomplikowanych i wielokolorowych obrazów – projekt grafiki powinien być więc w miarę prosty. Nasza firma zajmuje się produkcją opakowań tekturowych od A do Z. Jeśli masz więc jakieś pytania dotyczące nadruków – zachęcamy do kontaktu przez telefon lub e-mail!

logo mapa

Kontakt


CROSS-PACK
ul. Sucharskiego 49
97-500 Radomsko


e-mail: biuro@crosspack.pl
tel. 501-405-032
tel. 519-488-438

Formularz